Decanaat

Op de verschillende locaties van het Mondial College zijn decanen aanwezig. Een decaan is iemand die leerlingen begeleidt bij het maken van studie- en loopbaankeuzes. De decaan  heeft dus een belangrijke taak bij de loopbaanbegeleiding van de leerlingen. Hij of zij ondersteunt de mentoren en vakdocenten bij het samenstellen van een programma dat leerlingen helpt zicht te krijgen op wat ze willen en wat ze kunnen. Daarnaast beantwoordt de decaan belangrijke vragen die je als leerling kunt hebben bij het kiezen van een sector of afdeling en ook het kiezen van een vervolgopleiding. Ook als een leerling binnen de school een andere route wil of moet volgen kan de decaan advies geven aan ouders en leerling. Wij, als decanen van het Mondial College, zorgen er dus voor dat het traject van Loopbaanoriëntatie en Begeleiding (LOB) goed verloopt.

Omdat je ouders ook een belangrijke rol spelen bij het maken van keuzes, nodigen we je ouders graag uit om contact te zoeken als er vragen zijn.

Voordat je keuzes kunt gaan maken moet je leren antwoord te geven op de volgende vragen:

-Wie ben ik?

-Wat kan ik?

-Wat wil ik?

-Welke opleidingen zijn er?

Je hele schoolcarrière lang zul je op bepaalde momenten beslissingen moeten gaan nemen, die van belang zijn voor je toekomst. In de tweede klas zul je als VMBO-T- leerling een keuze moeten maken voor het laten vallen van een vak. In het derde jaar ga je een keuze voor een sector maken. In het vierde leerjaar zul je voor een vervolgopleiding moeten kiezen; ga je het MBO volgen of kies je misschien voor het Havo?

De decanen kunnen je helpen bij het maken van keuzes voor sectoren, afdelingen en vervolgopleidingen. We hebben boeken, folders, websites en tests om je daarbij te helpen. Leerlingen en ouders die een gesprek wensen omdat ze vragen hebben met betrekking tot de keuze die ze moeten maken kunnen ook een afspraak maken voor een individueel gesprek.

Op onze vestiging is de decaan mevrouw C.Ribbers, op de dinsdag beschikbaar